Sərgi haqqındaAZƏRBAYCAN VƏ BÜTÜN QAFQAZ REGİONUNDA TURİZM SƏNAYESİNİN ƏN BÖYÜK İXTİSASLAŞDIRILMIŞ TƏDBİRİ
“AITF” sərgisi Azərbaycanda sürətlə inkişaf edən turizm bazarının əlamətdar hadisəsidir və hər il dünyanın müxtəlif ölkələrindən çoxsaylı iştirakçı və qonaqları vahid meydançada bir yerə toplayır.
“AITF” Qafqaz regionunun aparıcı beynəlxalq sərgisi statusunu qazanmışdır və səyahətlər, işgüzar turizm, müalicəvi və eksklüziv istirahət sahələrində ən son təmayülləri nümayiş etdirən Azərbaycanlı və xarici ekspertlərin fəaliyyəti üçün möhkəm zəmin yaratmaqla regionda çağdaş turizm bazarının ümumi mənzərəsini əks etdirir.
“AITF” sərgisinə rəsmi dəstək göstərən təşkilatlar
- Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi
- BMT-nin Ümumdünya Turizm Təşkilatı (UNWTO)
- Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası (ASK)
- Beynəlxalq Turizm Sərgiləri Assosiasiyası (İTTFA)
Sərgi 2010 və 2011-ci illərdə UFİ (Ümumdünya Sərgi Sənayesi Assosiasiyası) akkreditasiyasından keçmişdir.
“AITF”sərgisinin üstünlükləri
Bazarın ümumi qiymətləndirilməsi
Qısa müddət ərzində bazarın maksimal dərəcədə əhatə edilməsi, ölkənin bütün əsas turizm sənayesi nümayəndələrinin vahid biznes meydançasında bir araya gəlməsi.
Maksimum işgüzar əlaqələr
Turizm sahəsinin peşəkarları və korporativ sifarişçilər ilə üç gün ərzində fəal görüş və danışıqların keçirilməsi.
Dövlət dəstəyi
Sərgi tam dövlət tərəfindən dəstəklənir. İki il ərzində, sərgini Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev ziyarət edir və bu tədbirin statusunu əhəmiyyətli dərəcəyə yüksəldiyini bir daha vurğulayır.
Ən yaxşı PR kampaniya
Bütün ictimaiyyətin və peşəkar kütləvi informasiya vasitələrinin diqqət mərkəzində olmaq imkanı, o cümlədən iştirakçılar və onların məhsulları haqqında məqalələrin ölkənin və bütün regionun aparıcı nəşrlərində və internet resurslarında dərc edilməsi, eləcə də ölkənin bütün televiziya kanallarında iştirakçılar haqqında video-icmalların yayımlanması.
Ziyarətçilərin peşəkar tərkibi
Tədbirin ilk 2 günü ərzində sərgiyə yalnız (xüsusi dəvətnamələr əsasında) mütəxəssislər gəlirlər. Sərgi ziyarətçilərin 70%-dən çoxu peşəkarlardır.
İşgüzar proqram
Zəngin işgüzar proqram: mətbuat konfransları, iştirakçı ölkələrin nümayəndə heyətləri tərəfindən təqdimatlar, aparıcı turoperatorlar və mehmanxana sahiblərinin tematik seminarları. UNWTO tərəfindən keçirilən texniki seminarlar.
Yeni sərgi kompleksi
Qafqaz regionunda analoqu olmayan müasir və yeni sərgi kompleksi. Geniş çeşiddə hazır və fərdi stend konstruksiyaları.

О выставкеКРУПНЕЙШЕЕ СПЕЦИАЛИЗИРОВАННОЕ СОБЫТИЕ ТУРИСТСКОЙ ИНДУСТРИИ АЗЕРБАЙДЖАНА И ВСЕГО КАВКАЗСКОГО РЕГИОНА
AITF знаковое событие активно развивающегося туристического рынка Азербайджана, которое ежегодно собирает на единой площадке большое количество участников и посетителей с разных стран мира.
AITF закрепила за собой статус ведущей международной выставки Кавказского региона и отражает общую картину современного туристского рынка региона, создавая прочную платформу для азербайджанских и зарубежных экспертов, которые демонстрируют последние тенденции в сфере путешествий, делового туризма, лечебного и эксклюзивного отдыха.
AITF официально поддерживают
-
Министерство Культуры и Туризма Азербайджанской Республики
Всемирная Туристическая Организации (UNWTO)
Национальная Конфедерация Предпринимателей (Работодателей) Азербайджана
Международная Ассоциация Туристических Выставок (ITTFA)
Выставка прошла аккредитацию UFI (Всемирная ассоциация выставочной индустрии) в 2010 и 2011 гг.
Выставка AITFэто
Качественная Оценка Рынка
Максимальный охват рынка в короткий промежуток времени, присутствие всех ключевых игроков туриндустрии страны на одной бизнес площадке.
Максимум Деловых Контактов
Три дня интенсивных встреч и переговоров с профессионалами сектора туризма и корпоративными заказчиками.
Гос. Поддержка
Выставка поддерживается гос. структурами. На протяжении двух лет AITF посещает Президент Азербайджана Ильхам Алиев, что, значительно повысило статус выставки и подчеркивает растущий туристический потенциал страны.
Лучшая PR кампания
Всеобщее внимание общественности и профессиональных СМИ, статьи об участниках и их продукциях в ведущих изданиях и интернет ресурсах страны и всего региона, видео обзоры об участниках на всех ТВ каналах страны.
Профессиональный состав посетителей
Первые 2 дня выставку посещают только специалисты по специальным приглашениям. Количество профессиональных посетителей составляет более 70%.
Деловая Программа
Насыщенная деловая программа: пресс-конференции, презентации национальных групп, тематические семинары ведущих туроператоров и отельеров. Технические семинары UNWTO.
Новый Выставочный Комплекс
Новый современный Выставочный Комплекс – лучший в Кавказском регионе, широкий выбор готовых и индивидуальных стендовых конструкций